Պլաստիկ և Էսթետիկ վիրաբույժ
Դա Վինչի կլինիկան 2010թ.-ից իր ուրույն տեղն է զբաղեցնում ՀՀ պրակտիկ առողջապահական ոլորտում և այսօր հանդիսանում է առաջատարներից մեկը:
Կլինիկան բազմապրոֆիլ, դինամիկ զարգացող բժշկական հաստատություն է, որի գործունեությունը սկսվել է պլաստիկ վիրաբուժությունից և էսթետիկ բժշկությունից: Կլինիկայի բժիշկները ունեն բարձր որակավորում, զգալի փորձ և բարի համբավ: Նրանք յուրաքանչյուր այցելուի համար մշակում են բուժման, վերականգնման և երիտասարդացման անհատական օպտիմալ ծրագրեր:
Մեր մասնագետների համատեղ աշխատանքն ու սերտ համագործակցությունը ընձեռում է նոր հնարավորություններ բուժական միջոցառումները և ծառայություները կատարելության հասցնելու համար: Դա Վինչի կլինիկայի ռազմավարությունն է՝ պրոֆեսիոնալիզմ, հոգատարություն և անհատական մոտեցում:
Դա Վինչի կլինիկան շահագրգիռ է պահպանելու իր բարի անունը, հեղինակությունը և հաճախորդների վստահությունը ուստի սկզբունքորեն չի կիրառում կասկածելի կամ գերազանցապես կոմերցիոն նպատակ հետապնդող տեխնոլոգիաներ: Կլինիկան հագեցած է նորագույն սարքավորումներով, որոնք համապատասխանում են բժշկության բարձր պահանջներին: Ավանդույթներին համապատասխան, կլինիկայի մասնագետները կյանքի են կոչում ժամանակակից բժշկության լավագույն ձեռքբերումները:
«Ավանգարդ» Բժշկական Կենտրոն
«Ավանգարդ» բժշկական կենտրոնը հագեցած է նորագույն սարքավորումներով, վիրահատարանները և վերակենդանացման սրահը կահավորված են եվրոպական ստանդարտներով:
Կենտրոնում աշխատում են Հայաստանի Հանրապետությունում ճանաչված առաջատար մասնագետներ, որոնք բազմիցս վերապատրաստում են անցել ԱՄՆ-ի և Եվրոպայի առաջատար կլինիկաներում: Բուժումը կլինիկայում կազմակերպվում է ԱՄՆ-ում և Եվրոպայում ընդունված բժշկական ստանդարտներով:
Ավանգարդ բժշկական կենտրոնի և արտասահմանյան մի շարք կլինիկաների համագործակցության շրջանակներում իրականացվում է մասնագետների փոխադարձ այցելություններ, որը հնարավորություն է տալիս հիվանդների զննումը և բուժումը արտասահմանյան մասնագետների կողմից կազմակերպել Հայաստանում:
«Ավանգարդ» բժշկական կենտրոնում գտնվելու ընթացքում մշտապես կլինեք հոգատար և արհեստավարժ բուժանձնակազմի ուշադրության կենտրոնում:
Արզնի էսթետիկա
«Արզնի էսթետիկա» կլինիկան գտնվում է ՀՀ Կոտայքի մարզի Արզնի առողջարանային գյուղում։ Կլինիկայի շենքը կառուցվել է 1932թ-ին։ Այն ի սկզբանե եղել է առողջարան, բայց Խորհրդային Միության փլուզումից հետո ճարտարապետական արժեք ներկայացնող շենքը մատնվել է անգործության ու կորցրել իր ֆունկցիոնալությունը։
«Արզնի էսթետիկա» վիրաբուժական կենտրոնը առողջարանին երկրորդ կյանք տվեց և 2015թ-ի սեպտեմբերի մեկից կրկին բացեց դռներն առավել կատարյալ, հարմարավետ ու շքեղ տեսքով, և ամենակարևորը՝ էկոլոգիական միջավայրով։
Ներհիվանդանոցային վարակները հնարավորինս բացառելու համար վիրահատական գործիքները, աքսեսուարները միանգամյա օգտագործման են, ծորակները՝ սենսորային, բժշկական պարագաներն ու դեղորայքը՝ որակյալ, ինչի շնորհիվ հետվիրահատական փսխումների, աչքերի շուրջ կապտուկների հավանականությունը հասցվում է նվազագույնի։ Հետվիրահատական խնամքն ու բարդությունների կանխարգելումը կատարվում են ԱՄՆ պլաստիկ վիրաբուժության և ԱՄՆ քույրական ասոցիացիաների արձանագրության պահանջներին համապատասխան։
«Արզնի էսթետիկա» կլինիկայի նպատակն է իրականացնել հաճախորդների կատարյալ լինելու երազանքը՝ մատուցելով որակյալ բժշկական ծառայություններ։ Կլինիկան շարունակում է կատարելագործել իր տեխնիկական հնարավորությունները՝ ծառայություններում կիրառելով բժշկական ամենավերջին տեխնոլոգիաները։ «Արզնի էսթետիկա»-ի բարձրագույն նպատակակետն է հաճախորդին նվիրել գեղեցկություն, առողջություն և ապահովության զգացում։
Սլավմեդ բժշկական կենտրոն
Սլավմեդ բժշկական կենտրոնը բազմապրոֆիլ բուժհաստատություն է, որտեղ իրենց բարձրակարգ ծառայություններն են մատուցում ՀՀ հայտնի փորձառու մասնագետներ:
Բժշկական կենտրոնի հիմնադիրները իրենց առաջ նպատակ են դրել Հայաստանի բուժհամակարգը համալրել Եվրոպական չափանիշներին համապատասխան բազմապրոֆիլ բժշկակական ծառայություններ մատուցող ևս մեկ բուժհաստատությունով և առանձնանալ ոլորտում իրենց նոր ձեռագրով, ժամանակակից սարքավորումներով և վերապատրաստված բժիշկներով:
Սլավմեդը հագեցված է աշխարհահռչակ Toshiba, Pentax, Stortz, Drager, Roche Diagnostics կազմակերպությունների վերջին մոդելի բժշկական տեխնիկայով: Հատկապես պետք է նշել ճառագայթային ծառայության մասին, որը հագեցած է տարածաշրջանում միակ Toshiba Medical Systems ընկերության 160 շերտանոց համակարգչային տամոգրաֆով, թվային ռենտգեն համալիրով, ինչպես նաև 3 պրեմիում դասի ուլտրաձայնային Aplio 500 սարքով:
Հիվանդասենյակները կահավորված են թվով 60 ֆունցիոնալ մահճակալներով, հեռուստացույցերով, սռնարաններով և ունեն առանձին սանհանգույցներ: Այս ամենով հանդերձ գործող գները համապատասխանում են հանրապետությունում սահմանված միջին գների չափին։
Ներկայումս “Սլավմեդ բժշկական կենտրոնում” գործում են մի շարք բաժիններ՝ 5 վիրահատարան, ծննդատուն և հետևյալ բաժանմունքները՝ գինեկոկոգիա, էնդոսկոպիկ և ընդհանուր վիրաբուժություն, պլաստիկ և միկրովիրաբուժություն, օրթոպեդիա և վնասվածքաբանություն, ուռոլոգիա, անոթային, քիթ-կոկորդ, լաբարատոր և ախտորոշիչ ծառայություններ՝ ներառյալ կոմպյուտերային տոմոգրաֆիա և ռենտգեն:
Էրեբունի բժշկական կենտրոն
«Էրեբունի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1991թ. «Էրեբունի» կլինիկական հիվանդանոցի հիմքի վրա: Կենտրոնն անցել է կայացման մեծ ճանապարհ և այսօր Հայաստանում խոշորագույն բազմապրոֆիլ բժշկական կենտրոններից է, որն իրականացնում է կլինիկական, գիտահետազոտական և կրթական գործունեություն, ինչի շնորհիվ լայն ճանաչում է գտել ինչպես մեր երկրում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս:
«Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում գործում է ութ հիմնական կլինիկա՝ ախտորոշիչ, վիրաբուժության, թերապևտիկ, անհետաձգելի բուժօգնության, սրտաբանության և սրտանոթային վիրաբուժության, նյարդաբանության և նյարդավիրաբուժության: Կենտրոնում գործում է ավելի քան 40 մասնագիտացված բաժանմունք, ինչպես նաև ծննդատուն և պոլիկլինիկա:
Բժշկական կենտրոնը հագեցած է գերժամանակակից ախտորոշիչ, բուժական և վիրաբուժական անհրաժեշտ բոլոր սարքավորումներով:
Կենտրոնում աշխատում է 437 բժիշկ և 647 բուժքույր: Տարբեր բաժանմունքներում օրական ավելի քան 600 պացիենտ ստանում է ստացիոնար բուժում:
Կենտրոնը բժշկական ծառայություններ է մատուցում ինչպես Հայաստանի բնակիչներին, այնպես էլ օտարեկրյա քաղաքացիներին:
«Էրեբունի» բժշկական կենտրոնը հսկայական ներդրում ունի Հայաստանում բժշկագիտության եւ բժշկական ծառայությունների զարգացման գործում:
Բժշկական ծառայությունների արդիականացման և մակարդակի բարձրացման նպատակով կենտրոնը մշտապես աշխատում է նոր նախագծերի և ծրագրերի ներդրման վրա՝ անընդհատ արդիականացնելով կլինիկայի նյութատեխնիկական բազան «Սիմենս», «Դրեգեր», «Շտորց», «Ռոշ», «Օլիմպուս» առաջատար ընկերությունների նորագույն սարքավորումներով: «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնը յուրաքանչյուր տարի, ընդլայնելով իր կապերը աշխարհի հայտնի կլինիկաների հետ, ստեղծում է հայ բժիշկների և արտասահմանյան առաջատար մասնագետների միջև բազմակողմանի համագործակցության նոր հնարավորություններ:
Նաիրի բժշկական կենտրոն
«Նաիրի» բժշկական կենտրոնը ՀՀ առաջատար բժշկական հաստատություն է, որտեղ տեղացի և օտարերկրյա պացիենտներին ցուցաբերվում է միջազգային չափանիշներին համապատասխան բարձրորակ և բազմապրոֆիլ բուժօգնություն: Մասնագետների գիտական, կլինիկական և կրթական գործունեության, միջազգային առաջատար բժշկական հաստատությունների հետ համագործակցության, առաջատար ընկերությունների ժամանակակից տեխնոլոգիաների և մեթոդաբանությունների ներդրման շնորհիվ «Նաիրի» բժշկական կենտրոնը ձեռք է բերել լայն ճանաչում մեր երկրում և արտասահմանում:
«Նաիրի» բժշկական կենտրոնն իր գործունեությունը սկսել է 2005թ. հիմնովին վերակառուցված և նոր սարքերով համալրված շինությունում: Կենտրոնի գործունեության հիմնական նպատակը միջազգային չափանիշներին համապատասխան ախտորոշման և բուժման ապահովումն է: Աշխարհի լավագույն կլինիկաների և միջազգային ընկերությունների հետ համագործակցության շնորհիվ՝ կենտրոնը շարունակում է ընդլայնել իր հնարավորությունները, ինչը հնարավորություն է տալիս ապահովել բազմապրոֆիլային բարձրորակ բժշկական ծառայություն:

Пластический и Эстетический хирург
Клиника Да Винчи с 2010 года занимает свое особое место в практической сфере здравоохранения РА и сегодня является одним из лидеров․
Клиника является многопрофильным, динамично развивающимся медицинским учреждением, деятельность которого началась с пластической хирургии и эстетической медицины. Они разрабатывают для каждого пациента оптимальные индивидуальные программы лечения, реабилитации и омоложения․
С 2019 года клиника пополнилась новыми услугами-эндокринологией, гинекологией и УЗИ, а также оториноларингологи․ Совместная работа и тесное сотрудничество наших специалистов предоставляет новые возможности для доведения лечебных мероприятий и услуг до совершенства. Стратегия клиники Да Винчи — профессионализм, забота и индивидуальный подход.
Клиника Да Винчи заинтересована в сохранении своего доброго имени, репутации и доверия клиентов, поэтому принципиально не применяет сомнительные или преимущественно коммерчески целенаправленные технологии․ Клиника оснащена новейшим оборудованием, отвечающим самым высоким требованиям медицины. В соответствии с традициями специалисты клиники воплощают в жизнь лучшие достижения современной медицины. Посещая нашу клинику, вы делаете шаг в мир красоты, молодости и здоровья, где наши врачи раскроют ваш секрет красоты, подарив исключительное очарование и здоровье․
Авангард медицинский центр
«Авангард» медицинский центр оснащен современным оборудованием, операционные и реанимационные залы обставлены по европейским стандартам.
В центре работают ведущие специалисты Армении, которые многократно проходили курсы обучения в ведущих клиниках США и Европы. Лечение в клинике проводится по медицинским стандартам, принятым в США и в Европе.
В рамках сотрудничества с рядом зарубежных клиник осуществляются взаимные визиты специалистов, что позволяет организовать обследование и лечение пациентов иностранными специалистами в Армении.
В медицинском центре «Авангард» Вы постоянно будете в центре внимания заботливого и профессионального медперсонала.
Арзни Эстетика
Клиника Арзни Эстетика расположена в оздоровительно-курортном городке Котайкской области, в 15 км от Еревана, столицы Армении. Здание клиники было построено в 1932 году.
В сентябре 2015 года Центр хирургии Арзни Эстетика подарил вторую жизнь курорту и открыл его двери в самом прекрасном, комфортабельном и роскошном проявлении, а самое главное в экологически чистом месте.
В клинике работает система фильтрации, которая обеспечивает очищение воздуха внутренних помещений и стерильность хирургического блока с максимально возможной степенью. Для того чтобы предотвратить возможные внутрибольничные инфекции, хирургические инструменты и принадлежности являются одноразовыми, к тому же используются бесконтактные сенсорные смесители воды. Комплекс применяемых лекарств и назначений, послеоперационное ведение пациентов, уход и профилактика осложнений проводятся на основании требований Американской Ассоциации Медсестер (US Nursing Association), Американской Ассоциации Пластических Хирургов (AAPR) и протоколов ведущих клиник мира. Это позволяет свести к минимуму вероятность возникновения послеоперационных осложнений, таких как тошнота, синяки, боль, слабость и другие, и максимально быстро вернуть пациентов к активной нормальной жизни.
Целью Центра хирургии Арзни Эстетика является реализация мечты пациента о совершенстве, путем предоставления высококачественных медицинских услуг . Клиника продолжает совершенствовать свои технические возможности и медицинские услуги, используя новейшие технологии.
Задачей Центра хирургии Арзни Эстетика является достижение красоты, здоровья, а также чувство защищенности пациента.
Славмед медицинский центр
Медицинский центр Славмед является многопрофильным медицинским учреждением в Армении, предлагающим высококачественные медицинские услуги в соответствии с европейскими стандартами. Он был основан с целью расширения медицинской системы страны и привнесения новых стандартов, современного оборудования и квалифицированных врачей.
В центре используется новейшее медицинское оборудование от всемирно известных организаций, таких как Toshiba, Pentax, Stortz, Drager и Roche Diagnostics. Радиационная служба оснащена 160-срезовым компьютерным томографом от Toshiba Medical Systems, единственным в регионе, цифровым рентгеновским комплексом и премиальными ультразвуковыми аппаратами Aplio 500.
В больнице имеется 60 функциональных койко мест с телевизорами, холодильниками и отдельными санузлами. При этом цены на услуги соответствуют средним ценам, установленным в республике.
В настоящее время в составе медицинского центра есть 5 операционных блоков, родильное отделение и следующие отделения: гинекология, эндоскопическая и общая хирургия, пластическая и микрохирургия, ортопедия и травматология, урология, сосудистая хирургия, офтальмология, оториноларингология, лабораторное отделение и диагностические услуги, включая компьютерную томографию, маммографию и рентген.
Медицинский центр Славмед стремится предоставлять качественное медицинское обслуживание и охватывать различные медицинские специальности, чтобы удовлетворить потребности пациентов в Армении.
Медицинский центр Эребуни
Медицинский центр Эребуни был основан в 1991 году на основе клинической больницы Эребуни. Центр прошел созидательный путь становления и сегодня является крупнейшим многопрофильным медицинским центром Армении, осуществляющим клиническую, научно-исследовательскую и образовательную деятельность, благодаря чему приобрел широкое признание как в нашей стране, так и за ее пределами.
МЦ Эребуни имеет восемь основных клиник: диагностическая, клиника хирургии, терапии, неотложной помощи, кардиологии и сердечно-сосудистой хирургии, неврологии и нейрохирургии. В центре действуют более 40 специализированных отделений, а также роддом и поликлиника.
Медицинский центр оснащен современной диагностической, лечебной и хирургической аппаратурой, а также расширенной инструментальной базой, позволяющей производить широкий спектр диагностических и лабораторных исследований.
В МЦ Эребуни работают более 402 врачей, в том числе 10 докторов медицинских наук, 35 кандидатов медицинских наук, а также 618 медсестер. Более 600 пациентов в день получают стационарное лечение в разных отделениях МЦ Эребуни.
Центр предоставляет медицинские услуги как жителям Армении, так и иностранным гражданам.
МЦ Эребуни внес свой огромный вклад не только в развитие медицинской науки Армении, но и в расширение спектра медицинских услуг в целом. Центр постоянно работает над внедрением новых проектов и программ для модернизации и повышения уровня медицинских услуг, постоянно обновляя техническую базу клиники новейшим оборудованием от передовых компаний «Сименс», «Дрегер», «Шторц», «Рош», «Олимпус». МЦ Эребуни, ежегодно расширяя свои связи с известными клиниками мира, создает новые возможности для многостороннего сотрудничества армянских врачей с ведущими зарубежными специалистами.
Наири Медицинский центр
Медицинский центр «Наири» — это ведущее медицинское учреждение в РА, где местным и приезжим пациентам оказывается высококлассная и многопрофильная медицинская помощь в соответствии с международными стандартами. Благодаря научной, клинической и образовательной деятельности наших специалистов, сотрудничеству с передовыми медицинскими учреждениями, внедрению современных технологий и методик ведущих компаний, медицинский центр «Наири» приобрёл широкую известность в нашей стране и за рубежом.
Медицинский центр «Наири» начал свою деятельность в 2005 г. в капитально отремонтированном и укомплектованном новейшим оборудованием здании. Основной целью деятельности Центра является обеспечение диагностики и лечения, соответствующих международным стандартам. Благодаря сотрудничеству с лучшими клиниками мира и международными компаниями Центр продолжает наращивать свои возможности, что позволяет обеспечить выполнение многопрофильных высококачественных медицинских услуг.